Gebelikte 10. Hafta

İşte bu, hamileliğin 10. haftasına  ulaştınız . 3. ayın ortasındasınız. Ek olarak, önceki küçük talimatlarımızın tümüne uymayı başardınız ve nispeten iyi durumda hissediyorsanız, bu mükemmeldir. Değilse, emin olun çünkü bu hafta oldukça rahat olmayı vaat ediyor. Ve eğer her şey baştan iyi ise, o zaman her şey yolunda! Hormonlar düşer ve bu nedenle normalde önceki haftalardan daha az sinirlenirsiniz. Aynı şekilde, hoş olmayan küçük semptomlar biraz soluyor. Bebek tarafında, her şey çok hızlı gitmeye devam ediyor ve daha net bir şekilde şekilleniyor

Haftadan haftaya, bebeğin fetusu kilo ve boyut kazanır. Şimdi 6 cm ölçüyor ve ağırlığı 9. haftaya göre neredeyse iki katına çıktı . Şimdi daha önce 10 g’a karşı 18 g ağırlığındadır. Üyelerinin yanında, bacakları ve kolları geçen haftaya göre biraz daha büyüdü. Benzer şekilde, ayak parmakları ve parmakları yavaş yavaş farklılaşır ve giderek daha görünür hale gelir. Baş seviyesinde, saçlarının ve saçlarının başlangıcı belirir ve kulakları biraz daha şekillenir. Yüz özellikleri de daha kesin hale geliyor . Kısacası, gelecekteki bebeğiniz gözlemleyebileceğiniz için gerçek bir adama yaklaşıyor ilk sınav sırasında, daha önce yapmadıysanız.

İÇ ORGANLARI GELİŞİR

Gebelikte 10.hafta da Çocuğunuzun iç organları gelişmeye devam eder. Omuriliği ve sinir sisteminin diğer birkaç hücresi yavaş yavaş kurulur. Aynı şey sinirsel bağlantılar için de geçerlidir. Beyni normal evrimdedir ve cildinin oluşumunu bildiren embriyonik hücreler ortaya çıkar. Bu embriyonik merkezi sinir sisteminin kurulması sayesinde, çocuğunuz küçük, ani ve kontrolsüz hareketler yapabilir. Zaten algılayabileceğiniz küçük vuruşlar, çünkü ilk kasları bu hafta boyunca oluşmaya başladı.

Üriner sistemi de neredeyse çalışır durumda. Böylece, 9. haftada başlayan değişikliklerin ardından, böbrekleri şimdi işlevseldir. Bebeğiniz yediği amniyotik sıvıyı bile reddedebilir . Son olarak, bu aşamada gelişiminin önemli bir unsuru olan şeker seviyesinin düzenlenmesine izin veren hormonlar salgılanmaya başlar.

Hamileliğinizin başlangıcından ve küçük rahatsızlıklar zincirinden bu yana, tüm bunların biraz sakinleşmesinin zamanı gelmişti. . Aynı şekilde, idrar yapma isteğiniz daha az olur, çünkü mesanenize uygulanan basınç azalır. Başka bir iyi haber ise iştahınızı geri kazanmanız ve kendinizi makul bir şekilde tedavi edebilmenizdir. Ek olarak, kan hacminizdeki artış göz önüne alındığında, ruh hali değişimleriniz daha az sıklıkta görülürve genel olarak önceki haftalara göre daha iyi görünüyorsunuz. Son olarak, bu aşamaya olaysız ulaştıysanız, bu zaten küçük bir zaferdir. Gerçekten de düşük yapma riskleri çok daha az önemlidir. Ama dikkatli olun, hepsi aynı …

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

blank

Gebelikte 38. Hafta

  Bebeğin artık seni görmek için sabırsızlanıyor. Bebeğinin acelesine göre 2 ya da 4 hafta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir