Gebelikte 12. Hafta

Gebeliğin 12. haftası

Tebrikler, birkaç gün içinde resmen gebeliğin dördüncü ayına gireceksiniz (13 hafta + 2 gün içinde başlayacak). Spontan düşük riski önemli ölçüde düştü, sabah bulantısı azaldı, beta Hcg azaldı ve gebeliğin geri kalanı için stabil kalacak ve bulantı bu nedenle azalmaya başlayacak. Şuan Gebelikte 12.haftadasınız.

Göğüslerde ağrı başlayabilir uygun şekilde destekleyen uygun bir sutyen alır. Zaten 12. haftada bazı kadınlarda, göbeği geçen koyu çizgiye, nigra hattı görünebilir, bu da daha fazla melanin üretimini uyaran hamilelik hormonlarından kaynaklanır.

blank
Hamilelikte 12. Hafta da Yorgun hissedebilir, huzur anlarının tadını çıkarabilir, ev işlerinde yardım isteyebilirsiniz, rahatlayın. Yaşam tarzınıza dikkat etmeye devam edin, doğru şekilde nemlendirilmiş doğru yiyecekleri yiyin. Günde en az 1,5 litre su için.

Hamilelik sırasında saçlar kalınlaşır, aynı zamanda daha şişman ve daha az tedavi edilebilir hale gelir. Yüksek hormon seviyeleri normal saç büyümesini ve kaybını değiştirir, dolayısıyla saç dökülmesi hamilelik sırasında durur ve doğumdan sonra önemli ölçüde devam eder.

Gebeliğin 12. haftası: Bebek nasıl büyür 

Çocuk gittikçe artan insan özelliklerini varsayar, hissetmese bile yavaşça hareket etmeye başlar. Hamileliğin dördüncü, beşinci ayında hissedeceksiniz. Beyni gittikçe gelişir ve hücreler arasındaki bağlantılar artar; refleksler gittikçe daha kesindir ve başparmağını emmeye başlar.
Gözler ve kulaklar iyi konumlandırılmış ve saç ve tırnaklar görünüyor. Başparmağını da emebilir.
Tüm iç organlar çalışır ve sinir sistemi ve kaslar aktiftir. Fetus yaklaşık 4 santimetre ölçülür ve boyut olarak bir kiviye benzer.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

blank

Gebelikte 34. Hafta

Minik bebeğinin artık kilosu geçen haftalara göre fazlaca artmaya başlayacak. Ve bu durumda da sizin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir