Gebelikte 15. Hafta

 

İkinci trimester genellikle hamileliğin en iyi dönemi olarak adlandırılır: birçok kadın için öyle, ancak bazı can sıkıcı rahatsızlıklar hala görünebilir. Hamileliğin 15. haftasında neler olduğunu görelim .

15.gebelik haftası: anne

Bu süre zarfında annenin kalbi, fetüse bile oksijen sağlamak için daha fazla çalışır ve hamileliğe göre kanın yaklaşık% 20’sini pompalar. Bu miktar gebelik döneminde daha da artacak ve maksimum% 30-50 daha fazla olacaktır. Kıyafetler “küçülmeye” devam eder ve dolaba rahat giysiler yoksa bazı analık alışveriş yapmak yararlıdır.

15 gebelik haftası: bebek

Gebelikte 15. haftada, fetus başparmak emme veya esneme alışkanlığı geliştirmiş olabilir. Derisi çok incedir ve kan damarları açıkça görülebilir. Şimdi kafa derisinin yapısı da gelişiyor ve bazı saçlar zaten büyüyor, kirpikler ve kaşlar büyüyor. Kalp enerjik olarak kanını pompalar ve kulaklar çalışır: dışarıdan gelen sesleri ve sesleri duymaya başlayabilir.

  1. gebelik haftasından başlayarak, Down sendromunu da tanımlayan alfafetoprotein testi adı verilen nöral tüp kusurlarını vurgulamak için bir maternal kan tarama testi yapmak mümkündür. Bu dönemde kan ve idrar testleri tekrarlanır.

İştah artar ve kilo kontrol altında tutulmalıdır, ani bir artış veya azalma durumunda, gelecekteki anneye takip edilecek en iyi diyeti gösterebilecek bir beslenme uzmanı doktora danışmak iyidir.

Bu dönemde vitamin ve minerallerin uygun şekilde alınmasını sağlamak önemlidir. Futbol bile, eksiklik durumunda fetüsün gelişiminde önemli bir unsurdur, doktorunuz onu entegre etmenizi önerebilir.

Hiç toksoplazmozisi olmayan ve diğer yeme bozukluklarından kaçınan kadınlar için, iyi yıkanması (meyve ve sebze durumunda) ve iyi pişirilmesi gereken (et ve balık durumunda) gıdalara dikkat etmek iyidir. Muhtemelen cinsel arzunun başarısız olduğu hamileliğin ilk haftalarından sonra, bu dönemde mide bulantısının ortadan kalkmasıyla geri dönebilir. Cinsel iştah hamilelik sırasında sıklıkla dalgalanır.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

blank

Gebelikte 38. Hafta

  Bebeğin artık seni görmek için sabırsızlanıyor. Bebeğinin acelesine göre 2 ya da 4 hafta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir