Gebelikte 31. Hafta

Bebeğin doğuma kadar sürekli büyüyecek kilo alacak ve gelişimlerini de dünyaya ayak uydurmak için tamamlamak zorundadır. Bundan dolayı Gebelikte 31. Hafta sırasında artık bebeğin hemen hemen her şeyi hissediyor ve kendisine ait olan 5 duyu organları sayesinde de olan ve bitenleri hem izliyor hem de duyuyor. Bebeğinin cinsiyetine bağlı olarak artık onların da neslini devam ettireceği üreme organları neredeyse tamamen gelişiyor. Ve tüm bu gelişmeleri de ultrasonda hemen hemen fark edebilirsiniz.

Bebeğiniz dünya hayatına ayak uydurabilmesi için artık  bir şeyler yapıyor ve bu yapmış olduğu şeylerden biri de artık nefes almaya hazırlanıyor olmasıdır. Her ne kadar ciğer gelişimlerini sonuna kadar tamamlamamış olsa da kendini artık bu dünya için hazırlıyor. Fakat her ne kadar bu durumun üstünde durulmasa da olası bir erken doğum nedeniyle bebeğiniz ciğer gelişimini tamamen tamamlanmadığı için neredeyse 2 ay kadar küvezde kalabilir. Bundan dolayı bebeğinizin gelişimlerini çok iyi takip etmelisiniz. Bebeğiniz doğuma kadar çokça kilo alacak ve uzayacak. Ve büyümesi için de güzel bir şekilde uyuması gerekmektedir. Hamileliğin 31. Haftası sıralarında artık bebeğiniz çok daha iyi bir şekilde uyuyacak. Siz de bu sıralarda güzel bir şekilde uyku uyuyabilirsiniz. Bundan dolayı bebeğinizin her hareketini çok iyi takip etmelisiniz. Bundan dolayı sizin için de bunu yapmak zor olacaktır fakat bebeğinizin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesini istiyorsanız tüm bunları yapmakta mükellefsiniz.

Bebeğinizin Hamilelikte 31. Hafta zamanlarında artık hareketleri artacaktır ve bu hareketleri de artık net bir şekilde hissedeceksiniz.  Bundan dolayı hareketlerini çok iyi takip etmelisiniz. Eğer bebeğiniz çok fazla hareket etmiyorsa bunu doktorunuz ile görüşmeniz gerekmektedir. Fakat doktorun yapmış olduğu testlerde herhangi bir olumsuz durum çıkmadı ise üzülmemelisiniz. Her bebek aynı hareketleri yapmakta ya da hepsi aynı kiloda olmak zorunda değil. Alınan kilolar nedeniyle vücudunuzda ödemler oluşabilir. Bunlardan etkilenmemek için bol bol su içmeli ve yürüyüş yapmalısınız. Elleriniz ve ayaklarınız da fazlaca olacak olan ödemeler nedeniyle herhangi bir takı takmamanız sizin için daha yararlı olacaktır.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

blank

Gebelikte 38. Hafta

  Bebeğin artık seni görmek için sabırsızlanıyor. Bebeğinin acelesine göre 2 ya da 4 hafta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir