Gebelikte 4. Hafta

Gebelik 4. Hafta sırasında embriyonik dönemin başlangıcıdır. Bebeğinizin organları hamileliğin 4. haftasında gelişmeye başlayacaktır. Ortalama olarak, çocuğunuz minicik bir tohum kadardır ve bu en özel dönemdir. Plasenta neredeyse oluşmaz ve bu hafta kanınızın besin hücreleri bebeğinize aktarılacaktır.

Hamileliğin 4. haftasında bebeğinizin organları gelişmeye ve çalışmaya başlar. Bu, en hassas olduğu bir döneme girdiği ve gelişimini engelleyebilecek herhangi bir sorundan kaçınması gerektiği anlamına gelir. Gebelikte 4. haftada, embriyo iki katman halinde gelir. Epiblastlar ve hipoblastlar olarak adlandırılan bu katmanlarda organlar ve uzuvlar büyür

Uterus duvarına uzanan tüneller oluşturan hücreler sayesinde gerekli vitaminler ve oksijen değiştirilir. Plasenta gebeliğin 4. haftasının sonunda gelişime ulaşacaktır. Amniyotik kese, bu hafta fetusu sararak onu korumaya alır

Annenin şu anda tamamen hamile olduğu haftadır. Bu hafta plasenta tam olarak oluşmamış. Korpus luteum hamileliğinizi desteklemek için progesteron üretmeye başlar. Bu süreç 12. Haftaya kadar sürecektir. Hamilelik belirtileri ortaya çıkabilir.

Şu anda hamilelik belirtileri yavaş yavaş ortaya çıkabilir. Hassas bir yapıya sahipseniz, göğüste ağrı yorgunluk, bulantı, şişkinlik ve hassasiyet hissedebilirsiniz. Adet döngünüzün gebeliğin 4. haftasının sonunda devam ettiğini fark edebilirsiniz. Birkaç gün içinde kanamaya benzer kısa süreli kanama yaşıyorsanız endişelenmeyin. Popüler dilde buna “lekelenme” denir.

Hamilelikte 4. hafta çocuğunuzun gelişiminde önemli bir rol oynar. Bu nedenle, özellikle bu dönemde size ve ona zarar verebilecek her türlü şeyden kendinizi soyutlamalısınız. Birçok şey bebeğe zararlı olabilir ve neden fetüsün malformasyonları veya malformasyonları olabilirler. Tütün ve alkol zararlı maddeler arasında en yaygın olanlarıdır. Herhangi bir uyuşturucu bağımlılığınız varsa, kesinlikle bir doktora danışmalısınız. Doktorunuzla birlikte, özellikle çocuğunuzun sağlığını korumanıza yardımcı olacak bir program oluşturabilirsiniz.

Hamilelik sırasında egzersiz yapmak anneliği doğum kolaylığı için çok önemlidir. Ayrıca, kilo vermesini ve daha enerjik ve sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmasını sağlar. Egzersiz ayrıca gelecekte meydana gelecek sırt, omuz ve bel ağrısını azaltacaktır. Eşinizle cinsek hayatınız herhangi bir zamanda deneyimlenmesi gereken temsili bir mutluluk durumudur. Bu, bir kadın ve bir erkek arasındaki ilişkinin ana yapı taşlarından biridir. Peki, hamilelik sırasında cinsellik yaşıyor musunuz? Bu sorunun cevabı; Evet öyle. Bebeğinizin hamileliğin 4. haftasında olması, sizi cinsellikten uzak tutmak için bir neden değildir.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

blank

Gebelikte 38. Hafta

  Bebeğin artık seni görmek için sabırsızlanıyor. Bebeğinin acelesine göre 2 ya da 4 hafta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir