Gebelikte 40. Hafta

Artık minik bebeğine hoş geldin deme vakti. Gebelikte 40. Hafta Son hafta dahi olsa doktorunun vermiş olduğu yeme ve içme alışkanlıklarından asla vazgeçmemelisin. Bundan dolayı kendini son hafta diye salıp hamilelik boyunca dikkat ettiğin kiloyu tek bir seferde alabilirsin. Doktorunun vermiş olduğu egzersizleri ya da yürüyüşlerden asla vazgeçmemelisin. Bebeğini iyi bir şekilde karşılamak istiyorsan doktorun vermiş olduğu tavsiyelerden ve bilgilerden asla uzaklaşmamak gerekmektedir. Bebeğin artık sana her an merhaba diyebilir. Bundan dolayı senin yapacağın hareketlerin de bir o kadar sakin ve dikkatli olması gerekir. Ani bir şekilde yapacağın hareket hem seni hem de bebeği kötü bir şekilde etkileyebilir. Bu durumdan uzak durmak için buna örnek verecek olursak yıkanman gerektiğinde eşinin ya da bir başkasının yardımı ile oturarak yıkanman hem bebeğin hem de senin için oldukça yararlı olacaktır.

Vücudunun her yeri Hamilelikte 40. Hafta dönemlerinde ağrıyabilir ya da kramplar girebilir. Tüm bunların önüne geçmek için doktorunuzun vermiş olduğu egzersizleri eksiksiz bir şekilde yapmanız tüm ağrı ve kramplarınızı geçirecektir. Genellikle 3 günde bir yapılan muayenelerde bebeğin ne durumda olduğu kontrol edilir. Bebeğin doğum yoluna girip girmediğine de bakılır. Eğer bebek doğum yoluna girdiyse ve annenin de sancıları başladıysa yeni bebeğinize merhaba deme vakti gelmiş demektir. Bundan dolayı doktor ile olan irtibatınızı asla kesmeyin. Ve verilen randevulara da gitmekte hassas olun. Doktorlar için siz çok değerlisiniz. Bundan dolayı size herhangi bir şekilde yanlış bir bilgilendirme olmayacak sadece sizin yararınıza olacaktır.

Doktora gittiğinizde yapılacak olan ultrasonda bebeğin içinde bulunduğu kesede herhangi bir problem olduğunda doktorlar vakit kaybetmeden o kişiyi doğuma alır. Çünkü olası bir bebek ölümünde anne de zehirlenebilir ve anneyle bebek hayata veda edebilir. Bundan dolayı herhangi bir belirtide doktorunuzla konuşmanız ve ona bilgi vermeniz oldukça önemlidir. Bunlardan asla Hamileliğin 40. Hafta döneminde vazgeçmemelisin. Eğer son haftalarda kendini çok rahat hissediyorsan bu durumu kesinlikle doktorun ile paylaşman gerekmektedir. Son haftalarda kendini çok rahat hissetmen doğumun başladığı hakkında bilgi verebilir. Bundan dolayı dikkatli olunması gerekmektedir.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

blank

Gebelikte 37. Hafta

Bebeğin artık her hafta düzenli bir şekilde kilo almaya devam ediyor. Bundan dolayı da artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir