Gebelikte 7. Hafta

Gebelikte 7. Hafta da bebeğiniz de gözle görülebilecek kadar hızlı büyüme söz konusu olmaktadır. Gebelikte 7. Haftaya gelinmesiyle birlikte önceki haftanın 3 katına kadar büyüme görülmektedir. Özellikle yüz bölgesi daha belirgin olmaya başlamaktadır. Ağzı ve dili minicik bir şekilde oluşmaya başlayacaktır. Günümüzde birçok anne adayı tarafından gebelik süreci hafta hafta araştırılarak hangi gelişmelerin meydana geldiği merak edilmektedir.

Gebelikte 7. Hafta Bebeğin Gelişimi

Bebeğiniz 7 haftalık olması durumunda diğer haftaya göre çok daha gelişmiş olacağını söyleyebiliriz. Bebeğinizin boyu 12 mm’ye kadar artış gösterecektir.

  • Beyin hızlı gelişmesinden dolayı kafatası vücuduna göre çok daha hızlı gelişim göstermektedir.
  • Sindirim ve solunum aktiviteleri hızlı bir şekilde gelişerek ortaya çıkmaya başlamaktadır.
  • Burun, ağız ve göz gelişimleri hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.
  • Kaslar ve liflerin oluşumu devam ediyor. Böylelikle hareket etme aktivitesi oluşacaktır.

blank

Gebelikte 7. Hafta Annede ki Değişimler

Gebeliğin 7. Haftasına gelinmesiyle birlikte anne üzerinde de pek çok değişimler meydana gelebilmektedir. Özellikle sürekli devam eden mide bulantısı bu süreç içerisinde de devam edecektir. Beta HCG hormonunun artış göstermesiyle birlikte gebeliğe bağlı olarak mide bulantısı meydana gelmektedir. Anne vücudunda kan hacminin artış göstermesinden dolayı sürekli yorgun hissedebilirsiniz. Bu süreç içerisinde duygusallığınız ön plana çıkabilmektedir. Bazı besinlere karşı mideniz bulunabilir ve tiksinme yaşayabilirsiniz. Unutmamalısınız ki bu süreç içerisinde sık sık su tüketimi yapmanız önemli unsurlar arasında bulunmaktadır.

 

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

blank

Gebelikte 38. Hafta

  Bebeğin artık seni görmek için sabırsızlanıyor. Bebeğinin acelesine göre 2 ya da 4 hafta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir