Gebelikte 9. Hafta

  1. Hafta – ilk üç aylık döneminiz

Şimdi biraz daha gerçek hissetmeye başlıyor, değil mi? Belki beliniz biraz kalınlaşıyor. Belki de en sevdiğiniz sütyen olduğu kadar rahat değil. Vücudunuzun değiştiği ya da tamamen parçalanmış, hasta ve biraz daha fazla bıkkın olduğu için kendinizi mutlu hissedebilirsiniz. Zor. Hamilelik hormonlarınız şimdi maksimuma çıktı, ama neyse ki, bu sonsuza kadar sürmeyecek.

Vücudumda neler oluyor?

Son birkaç hafta içinde, hamilelik hormonu, insan koryonik gonadotropin seviyeleri, vücudunuzda iki veya üç günde bir iki katına çıkmaktadır. Gebelikte 9. Hafta hormon zirvede. Bu kendinizi iyi hissetmemenizi sağlayabilir, ancak bebeğinizi rahminizin astarında sıkıca yerinde tutmak da harika bir iş çıkarır.

Ayrıca östrojen ve progesteron dahil olmak üzere diğer kadın hormonlarının daha yüksek seviyelerine sahip olacaksınız. Bu güçlü kombinasyon, tüm eylemin gerçekleştiği rahminize kan akışını artırmaya yardımcı olacaktır. Bazı kadınlar bu zamanı “duygusal bir rollercoaster” olarak tanımlıyorlar, bu yüzden şapkanıza tutun, dinlenin ve çevrenizdeki herkesin yardım tekliflerini kabul edin…

Erken gebelik belirtileri (9 haftada)

Bu zor bir zaman – ama haftadan gün, daha iyi hissetmeye başlamalısın. Hamilelik 9. Hafta belirtileriniz şunları içerebilir. Bebeğinizin gözleri büyüyor ve şimdi içinde biraz renk olacak. Tüm bebeklerin mavi gözlerle doğduğu bir efsane – ebeveynlerin genetiğine bağlı olarak, arduvaz griden mürekkep siyahına kadar her şey olabilirler. Göz rengi genellikle doğumdan sonra değişir ve gerçek rengin ortaya çıkması üç yıl alabilir. O zaman bile, bebeğiniz yetişkinliğe doğru ilerledikçe gözler daha koyu veya daha açık hale gelebilir! Bebeğiniz veya fetus, şimdi baştan aşağı yaklaşık 22 mm uzunluğundadır, bu da çilek boyutundadır. Yüz, göz kapakları, küçük bir ağız ve hatta en genç tat tomurcuklarına sahip bir dil ile korunan daha tanınabilir görünüyor. Eller ve ayaklar güzel bir şekilde geliyor, ama henüz parmaklar veya ayak parmakları yok, sadece olacakları oluklar. Tüm büyük iç organlar gelişiyor – bu kalp, beyin, akciğer, böbrekler ve bağırsak. Kemikler oluşmaya başlıyor.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

blank

Gebelikte 35. Hafta

  Bebeğinin artık sana olan hasreti azalıyor artık seninle kavuşmasına çok az bir süre kaldı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir